Haber Alalım

Ankarada Belediyede hareketli saatler

Ankarada Belediyede hareketli saatler
7.480 views
29 Ocak 2020 - 22:13

Ankara’da Hareketli Saatler Son Dakika ! Ankara’da Hareketli Dakikalar… İşçiler Belediye Binasını Bastı.. Peki Sebebi Ne? Ankara’nın Çankaya Belediyesi’nde hareketli saatler yaşandı. Bir grup işçi, zam alamadıkları ve çalışma koşullarının kötü olmasını protesto ederek belediye binasını bastı. Çankaya Belediyesi’nde çalışan işçiler, zam yapılmadığı ve giyinme, barınma ve dinlenme yerlerinin işçi sağlığını tehdit ettiğini ileri sürerek belediye yönetimine tepki gösterdi.

Belediye binasını basan işçiler, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen aleyhine slogan atarak, insanca yaşamak istediklerini dile getirdi. NN Türk’te yer alan habere göre işçiler belediye binasında “Vur vur inlesin Alper Taşdelen dinlesin”, “Zafer direnen emekçinin olacak” sloganları attı.

BAŞKAN TAŞDELEN’DEN AÇIKLAMA Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden açıklama yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen şu ifadeleri kullandı; “Çankaya Belediyesi’nde tüm personel maaşları gününde ödenmektedir. Seçimden önce ya da sonra idarece işine son verilen tek bir işçi yoktur. Günü geçmiş toplu iş sözleşme görüşmesi ya da grev yoktur. Kamuoyunu yalanlarınızla yanıltmayın.”Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.