Haber Alalım

Bir Çok İlde Birden

Bir Çok İlde Birden
5.376 views
24 Ocak 2020 - 19:46

Son dakika.. 6.8 büyüklüğünde meydana geldi Bir çok ilden hissedilen Deprem meydana geldi. .İşte ayrıntılar.. An itibariyle Diyarbakır, Elazığ, Kahramanmaraş, Kayseri’den hissedilen bir deprem yaşanıyor. Kandilli Rasathanesi, depremin merkez üssünün Sivrice- Elazığ olduğunu, 10 km derinliğinde ve 6,8 büyüklüğünde olduğunu açıkladı

Bir çok ilden hissedilen Deprem meydana geldi Bir çok ilden hissedilen Deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Elazığ ve 6,8 şiddetinde An itibariyle Diyarbakır, Elazığ, Kahramanmaraş, Kayseri’den hissedilen bir deprem yaşanıyor. Kandilli Rasathanesi, depremin merkez üssünün Sivrice- Elazığ olduğunu, 10 km derinliğinde ve 6,8 büyüklüğünde olduğunu açıkladı Etkisini Doğu Anadolu’da hissettiren şiddetli deprem büyük korkuya neden oldu. Kandilli Rasathanesine göre büyüklüğü 6.8 olan depremin Merkez Üssü Elazığ olarak belirlendi. 10 kilometre derinlikte gerçekleşen depremin ardından vatandaşlar büyük panik yaşadı. Sarsıntılar, Van, Malatya, Diyarbakır, Ordu, Hatay ve çevre illerde de hissedildi.

Son Dakika: İçişleri Süleyman Soylu: Elazığ depreminde 4 kişi hayatını kaybetti Son dakika: İçişleri Süleyman Soylu, Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin ardından ikisi Elazığ, ikisi Malatya’da olmak üzere dört kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Süleyman Soylu, “Cep telefonunuzu kullanmayın, hatları meşgul etmeyin.” ifadelerini kullandı.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde, yerin 10 kilometre derinliğinde 6.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamasına göre, 4 kişi hayatını kaybetti, bazı ilçelerde yaralılar olduğu bildirildi.

4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
NTV yayınında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Can kaybının fazla olmamasını diliyoruz. Şu ana kadar toplam sayının Elazığ’da 2, Malatya’da 2 olduğunu ifade ediyorum” açıklaması yaptı.

“TELEFON HATLARINI MEŞGUL ETMEYİN”
Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Cep telefonunuzu kullanmayın, hatları meşgul etmeyin.” ifadelerini kullandı.

AFAD’DA UYARDI
AFAD’dan gelen uyarıya göre, “Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Telefon görüşmelerinde mümkünse web tabanlı uygulamaların ve SMS’lerin tercih edilmesi önem arz ediyor” ifadeleri kullanıldı.

Elazığ’daki korkutan depremin ardından ilk kareler
Elazığ’da Sivrice merkezli 6.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman başta olmak üzere birçok ilde hissedilen depremin ardından Elazığ’dan bu kareler geldi.

Kandilli Rasathanesi’nin verilerine Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6.5 büyüklüğünde bir deprem oldu. Elazığ’daki deprem çevre illerle birlikte Diyarbakır Adıyaman ve Samsun’da da hissedildi.

Elazığ Sivrice’deki büyük depremin ardından 5,4 büyüklüğünde yeni bir deprem daha meydana geldi.

DEPREMDEN İLK KARELER GELDİ
Büyük korku ve panik yaratan deprem sonrası Elazığ’dan ilk kareler ajanslara düştü. Fotoğraflarda sokak ortasında vatandaşların ateş yakarak ısındığı ve park ile meydanları dolduran vatandaşlar görülüyor.

İşte Elazığ’daki 6.5 büyüklüğündeki deprem sonrası ilk kareler…Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.