Haber Alalım

Diş problemleriniz için evdeki çözüm önerileri

Diş problemleriniz için evdeki çözüm önerileri
12.376 views
29 Aralık 2019 - 14:18

Evde Diş Beyazlatmanın Mu-cize Yöntemi Detaylar2 Dakikada Sarı Dişleri Bu Yöntemle Beyazlatın ve Ağız kokusunu Yok Edin 2 Dakikada Sarı Dişleri Bu Yöntemle Beyazlatın ve Ağız kokusunu Yok Edin

Hazırlanışı Tüm malzemeleri bir tencereye alıp kaynatın ve suyunu çekip yoğunlaştığında süzün ve ardından dişlerinizi hazırladığınız bu doğal macun ile fırçalayın. Bir diğer yöntemimiz ise ağzınızı hindistan cevizi yağı ile gargara yapmaktır. 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ile 10 dakika kadar gargara yapın ve sonrasında durulayın. Haftada bir kez, birkaç hafta boyunca uyguladığınızda farkı kendi gözünüzle göreceksiniz. Son yöntemimiz ise C vitamini zengini meyveler kullanarak diş beyazlatmak. Bu yöntemimiz belki de en kolayı.

Çünkü tek yapmanız gereken domates veya çilek gibi C vitamini bakımından zengin olan meyveleri dilimleyerek dişlerinizin üzerine koymak ve 5 dakika beklettikten sonra durulamak. Ancak aynı limon suyu kullandığımız yöntemdeki gibi fazla kullanımı dişleri aşındıracaktır. Bu sebeple 10 günde birden fazla kullanmamaya özen gösterin.

Beyaz dişlere sahip olmak hepimizin hayalidir. Ama bazılarımız ne yazık ki bunu elde etmek konusunda başarısız oluyor. Bazen ne kadar düzenli fırçalasanız da, dişleriniz beyazlamayabilir. Çünkü doğal rengi hafif sarımsı olabilir. Bu gayet doğaldır ve utanılacak bir tarafı yoktur. Ne yazık ki günümüzde sağlıklı olmaktan ziyade iyi görünmek daha fazla önem taşıyor ve bu sebeple insanlar dişlerini beyazlatmak uğruna dişlerine zarar vermeyi göze alıyor. Bu içeriğimizde sizlere dişlerinize zarar vermeden tamamen doğal yöntemlerle nasıl doğal rengine kavuşturacağınızdan bahsedeceğiz.

İlk yöntemimizin malzemeleri kabartma tozu ve limon içeriyor. Ufak bir kasenin içerisinde yemek kaşığı kabartma tozu ve aynı ölçüdeki limon suyunu karıştırın ve temiz bir bez ile dişlerinize uygulayın. Birkaç dakika sonra durulayın ve farkı gözlerinizle görün. Çok fazla kullanmanız diş minesine zarar verecektir. 10 günde bir tekrarlayabilirsiniz. İkinci yöntemimiz için ihtiyacınız sadece elma sirkesidir. Asidik yapısı diş üzerinde biriken plak ve tortuları temizler

k yapmanız gereken ağzınızı elma sirkesiyle çalkalamaktır Ağzınızı çalkaladıktan sonra diş fırçanıza biraz elma sirkesi dökerek dişlerinizi sirke le güzelce fırçalayın ve birkaç dakika beklettikten sonra durulayın. Dişleriniz ilk günkü gibi bembeyaz olacaktır. Kimyasallar ile dolu diş macunlarını kullanmak yerine evde kendi doğal diş macununuzu yapmaya ne dersiniz? Hem doğal hem de daha etkili olduğu kullanıcılar tarafından da onaylandı. Nasıl mı yapacağız? Hadi öğrenelim!, Malzemeler 4 yemek kaşığı ayçiçeği tohumu 4 yemek kaşığı ıhlamur çiçeği 1 litre su

Diş ağrısına ne iyi gelir? Diş ağrısı için evde uygulayabileceğiniz doğal çözümler nelerdir?
Deniz Barış Deniz Barış
SAĞLIK HABERLERİ

|
Diş ağrısı, bizi en çok güçsüz bırakan ve derdine acil olarak çözüm aradığımız ağrıların başında gelir. Özellikle diş ağrısına ne iyi gelir, doğal çözümler nelerdir, hangi ağrı kesici en kısa sürede geçirir sorularına cevap ararız. Aynı zamanda karanfil, buz ve tuzlu su ile gargara ile diş ağrısı nasıl geçer araştırırız. Peki, diş ağrısı nedenleri ve diş ağrısına çözümler nelerdir? Diş ağrısı için hangi dua okunur? Haberimizde diş ağrısına iyi gelen çözümleri örnekleri ile sizler için derledik.
YORUM YAP0
Diş ağrısına ne iyi gelir? Diş ağrısı için evde uygulayabileceğiniz doğal çözümler nelerdir?
Diş ağrısı, gün içinde karşılaştığımız zaman acil olarak çözüm aradığımız ağrıların en başında gelir. Diş hekimine gidene kadar, bir şekilde diş ağrısını en azından hafifletmek için doğal çözümler ararız. Bunların en başında karanfil ve karanfil yağı, buzla kompres ve tuzlu su ile gargara gibi çeşitli yöntemler yer alır. Peki, sadece bunlar mı diş ağrısına iyi gelir? Diş ağrısı nedenleri ve diş ağrısına çözümler nelerdir? Evde hangi doğal yöntemler uygulayabiliriz? Diş ağrısı için hangi ağrı kesici kullanılır? Diş ağrısı için hangi dua okunmalıdır?

DİŞ AĞRISI NEDEN OLUR?
Diş ağrısının nedenleri birçoktur. Bunların en başında ise çürük nedeniyle olan diş ağrısı gelir. Aynı zamanda diş ağrısı; yirmilik diş çıkartırken, diş iltihabında ve diş dolgusunda olan bir sorundan kaynaklanabilir. Diş ağrıları, bu nedenler ile birlikte genellikle yemek yenildikten sonra veya herhangi bir içecek sonrasında ortaya çıkabilir. Bunun nedeni ise yemek artıklarının diş aralarına girmesi veya asit üretimi olabilir. Bu yüzden, oluşan diş ağrılarını en aza indirgemek için yemek yendikten sonra iyice temizlemek önemlidir.

DİŞ AĞRISINA NE İYİ GELİR?
Diş ağrısının kesin çözümü öncelikle diş hekiminden yardım almaktır. Fakat diş ağrısı, gece veya hafta sonu, doktora gidemeyeceğimiz bir zamanda gelirse, diş ağrısına iyi gelen ağrı kesiciler geçici olarak iyi bir çözüm olabilir. Bu durumda ise doktorumuzun daha önceden yazdığı, söylediği ağrı kesici veya antibiyotik kullanmanız sağlığınız açısından iyi olacaktır. Özellikle iltihaplanma nedeniyle kaynaklanan diş ağrısı için antibiyotik kullanımı gerekirse kesinlikle doktora danışılmalıdır. Diğer yandan doktora gidinceye kadar diş ağrısını hafifletmek için evimizde veya işyerinde iken diş ağrısına iyi gelen doğal çözümler uygulayabiliriz. İşte bunlardan başlıcaları…

DİŞ AĞRISI İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
1 – Diş ağrısını gidermek için ilk olarak dişlerinizi fırçalamayı deneyin. Fırçalama, çürüğe sıkışmış ve ağrıya neden olan besinleri uzaklaştırmaya yardımcı olur. Dişlerin diş ipi ile temizlenmesi ve fırçalanması ağrının azalmasına neden olur.

2 – Sirkeli su ve tuzlu su gargarası diş ağrılarına iyi gelen bir başka çözüm yoludur. Bu yöntem ile diş, bakterilerden temizlenir ve şişlikleri azaltır. Sirkeli su ve tuzlu gargarası, diş eti ve açık diş çürüklerine karşı dezenfektan etkisi yapar.

3 – Diş ağrısı özellikle gece vakti geldiği vakit bizi zor durumda bırakır. Uzun süre devam eden böyle bir diş ağrısı, bizi uykusuz bırakır. Bu durumda yüksek bir yastık kullanmak iyi bir çözüm olabilir. Bu durumda kan basıncının yatar pozisyonda iken başa vurması ve çene bölgesinin sızlaması bir nevi önlenmiş olur.

4 – Karanfil yağı veya kuru karanfil yüzyıllardır enfeksiyonu tedavi etmede kullanılır. Diş ağrısına iyi gelen karanfil yağı anestezik ve antiseptik özelliklere sahiptir. Eugenol denilen güçlü bir madde içerir. Bakteri öldürmeye yarayan bu madde diş macunlarında da vardır. Kuru karanfil ağrıyan bölgeye konup bekletilirse o bölgeyi uyuşturarak ağrı hissini azaltır. Ayrıca antibakteriyel özelliğinden dolayı çürük dişin çevresindeki zararlı bakterilere etki eder.

karanfil

5 – Buz uygulaması: Diş ağrısının olduğu bölgeye uygulanan buz kompresi geçici olarak ağrıyı hafifletir. Bunun için buzu, ağrıyan bölgeye, dışarıdan ve bir havlu veya beze sararak tutmak iyi gelir. Fakat buzu direkt olarak uygulamak sakıncalıdır.

buz-kompres

6 – Diş ağrısına iyi gelen çözümlerden biri de sarımsaktır. Çürük diş üzerinde bekletilen sarımsak, ağrıya neden olan bakterileri yok eder.

sarimsak

7- Çörek otu, diş ağrısı için kullanılan bir başka çözüm yoludur. Bağışıklık sistemini güçlendiren çörek otu, uyuşturucu etkisi olmamasına rağmen düzenli kullanımında diş ağrısına neden olan etkenlerin ortadan kalmasını sağlar. Çörek otu ile diş ağrısı nasıl geçer? İki su bardağı sirkeye, 1 tatlı kaşığı çörekotu konup kaynatın. Soğuyunca gargara yapın. Baskın bir tadı olsa da anında geçirecektir.

corek-otu

8 – Ağızda bakterilerin artmasını engeller ve diş ağrısını azaltmasına yardımcı olan buğday çimi suyu; diş etlerini ve dişleri, enfeksiyonlardan koruyan doğal bir antibiyotiktir.

9 – Zerdeçal; antibakteriyel ve antiseptik özellikleri ile diş ağrısını giderme gücüne sahiptir. Su ile karıştırılıp hamur haline getirilen zerdeçal, ağrıyan dişin üzerine uygulanır.

10 – Diş ağrısının azalmasında etkili olan karabiber; güçlü bir antibakteriyel ve antienflamatuar özellikleri ile doğal bir antibiyotiktir.

11 – Alkol ile diş ağrısı çözümü: Alkol içine pamuğa sarılı bir çubuk batırılır. Ve bu çubuğu da karabiber ve naneye batırıp dişinize sürerseniz diş ağrısına iyi gelecektir.

12 – Diş ağrısına çözüm olarak doğal malzemelerden bir gargara: Karanfil yağı, karabiber, mercan köşk ve nane yağını bir bardak suda karıştırıp yapılan gargara ile diş ağrısını hafifletebilirsiniz. Böylece bu bitkilerin ve yağların ağrı kesici özelliğini birleştirmiş oluruz.

13 – Bitkisel bir diğer çözüm ise doğal bir sakız yapmaktır. Bunun için birer tutam taze tere, roka , maydanoz ve naneyi aynı anda sakız gibi çiğneyin. Fakat bu sakızı sadece çiğnemeniz, yutmamanız gerekiyor.

14 – Maydanoz ile gargara: Bir demet maydanozun suyunu, meyve sıkacağınız ile sıkın. Ortaya çıkan yaklaşık bir bardak maydanoz suyu ile gargara yapmanız diş ağrınıza iyi gelecektir.

15 – Bir farklı gargara ise adaçayı ve papatya çayı ile yapabilirsiniz. Sinirleri gevşetme özelliği olan papatya çayını, demlendikten ve soğuduktan sonra gargara olarak kullanabilirsiniz.

16 – Kuru üzüm ve sarımsak gargarası: Bunun için 1 litre suya konulan 2 çay bardağı kuru üzüm ve 10 diş sarımsak, 15 dakika kaynatılıp ve süzülür. Diş ağrınız için bu karışımı, soğuduktan sonra gargara yapmanız yeterli olacaktır.

17 – Gargara olarak kullanabileceğiniz bir başka çözüm ise kişniş ile yapılır. Bunun için, 3 bardak suya 2 çorba kaşığı kuru kişniş konur ve kaynatılır. Süzdükten sonra soğumasını bekleyin. Daha sonra gün içinde gargara yapabilirsiniz.

DİŞ AĞRISI İÇİN HANGİ DUAYI OKUMAK GEREKİR?
Diş ağrısını geçirmek için yukarıdaki sayılan maddelerden en az birini yaptıktan sonra manevi destek olarak dua okumak iyi gelebilir. Bunun için Peygamber Efendimiz’den rivayet edilen bir duayı okumak ruhen bizi rahatlatabilir. Diş ağrısı durumunda aşağıdaki Peygamberimizin tavsiye ettiği duayı okuyabilirsiniz.

”Osman İbnu Ebi’l-As radıyallahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm’a müslüman olduğum günden beri bedenimde çekmekte olduğum bir ağrımı söyledim. Bana: “Elini, vücudunda ağrıyan yerin üzerine koy ve şu duayı oku!” buyurdu. Dua şu idi: Üç kere: “Bismillah” tan sonra yedi kere, “Eûzü bi-izzetillahi ve kudretihi min şerri mâ ecidu ve uhâziru.” “Bedenimde çekmekte olduğum şu hastalığın şerrinden Allah’ın izzet ve kudretine sığınıyorum” diyecektim. Bunu birçok kereler yaptım. Allah Teâla hazretleri benden hastalığı giderdi. Bunu ehlime ve başkalarına söylemekten hiç geri kalmadım.”Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

pendik escort kartal escort maltepe escort kurtkoy escort tuzla escort pendik escort sex hikaye