Haber Alalım

Meteoroloji’den 10 İl Açıklaması

Meteoroloji’den 10 İl Açıklaması
24.521 views
22 Aralık 2019 - 20:22

5 İLE FI-RTINA GELİYOR. OKULLAR TATİL OLABİLİR 5 İL 10 İl İçin Meteoroloji Fı-rtına Dedi Meteoroloji’den son dakika fı-rtına ve kar u-yarısı! 10 il için turuncu k-od al-armı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara, Ege ve Karadeniz’e son dakika f-ırtına u-yarısı yaparken önümüzdeki hafta sonuna kadar yurdun büyük kesiminde kar ve karla karışık yağmur yağışlarının beklendiğini açıkladı.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Ankara, Eskişehir, Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam ve gece saatlerinde Çanakkale’nin güney ilçeleri ile Balıkesir, İzmir, Aydın ve Muğla kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Yarından itibaren yurdu etkilemeye başlayacak soğuk hava dalgasıyla birlikte hava sıcaklıkları mevsim normallerine inecek ve hatta bazı noktalarda mevsim normallerinin altında hissedilecek. Düşen hava sıcaklıkları kar yağışını da beraberinde getirecek. Önümüzdeki hafta ortasından itibaren Türkiye’nin özellikle iç ve yüksek kesimlerinde kar bekleniyor. Rüzgarın, genellikle güney ve güneybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Ege Bölgesinde kuvvetli ve zaman zaman fı-rtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Bu u-yarı, kuvvetli meteorolojik hadiselerde vatandaşları uy-armak amacıyla başlatılan “renk kodu sistemi” kapsamında, turuncu kategoride yer aldı. Turuncu kodlu uy-arıda, hava durumu tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmez. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmeli. Bugün İstanbul’da 18 derece dolaylarında hissedilen sıcaklıklar bir hafta içinde 6 dereceye kadar inecek, ilerleyen günlerde de hava sıcaklıkları düşmeye devam edecek. Aralık ayının son günlerinde ve yeni yılın ilk günlerinde İstanbul’da ilk kar gözlenebilir

Başlangıç Periyodu: 22.12.2019-18:00 Bitiş Periyodu: 23.12.2019-18:00

Yayın Tarihi: 22.12.2019 Yayın No: 1068

Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in batısı ile Marsin, Karaman, Kırıkkale, Çankırı ve Kastamonu çevreleri ve Adana’nın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Güney ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Manisa ve Uşak ile Konya’nın güney kesimlerinde kuvvetli(30-60 kg/m2), Aydın, Muğla ve Mersin çevreleri ile Antalya’nın doğu ilçelerinde şiddetli(51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Doğu Anadolu’nun doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz’de kuvvetli rüzger ve fırtına(60-80 km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerinde kuvvetli fırtına şeklinde(100 km / saat üzeri) esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz’de kuvvetli rüzgar ve fırtına(60-90 km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerinde kuvvetli fırtına şeklinde(100 km / saat üzeri) esmesi bekleniyor.

U-YARILAR
ŞİD-DETLİ YAĞIŞ UY-ARISI: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Muğla, Aydın ve Mersin çevreleri ile Antalya’nın doğu ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şid-detli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden oluşabilecek sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, kıyı kesimlerde hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ U-YARISI:Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların İzmir, Manisa, Çanakkale, Uşak, Denizli, Burdur, Isparta, Antalya’nın merkez ve batı kesimleri, Balıkesir’in batı ilçeleri ve Konya’nın güney kesimlerinde kuvvetli olması (30-60 kg/m2) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı( sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR U-YARISI: Rüzgarın; Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz bölgelerinde güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-80 km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerde kuvvetli fırtına (100 km/saat üzeri) bekleniyor. Pazartesi ve Salı günleri etkili olması beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına( 60 – 90 km/ saat) yüksek ve dağlık kesimlerinde kuvvetli fırtına(100 km/ saat üzeri) şeklinde esmesi bekleniyor.

EDİRNE 13°C, 16°C
Parçalı çok bulutlu, sağanak yağışlı

İSTANBUL 15°C, 17°C
Parçalı çok bulutlu, sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 12°C, 14°C
Parçalı çok bulutlu, sağanak yağışlı

KOCAELİ 15°C, 18°C
Parçalı çok bulutlu, sağanak yağışlı

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Manisa, Uşak ve Denizli çevrelerinde kuvvetli, Aydın ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına( 60 – 90 km/ saat) yüksek ve dağlık kesimlerinde kuvvetli fırtına(100 km/ saat üzeri) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 7°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLİ 10°C, 13°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR 14°C, 17°C
Çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA 9°C, 12°C
Çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz, Mersin çevreleri ile Adana’nın batı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya’nın merkez ve batı ilçeleri, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli, Antalya’nın doğu ilçeleri ve Mersin çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

ADANA 9°C, 18°C
Parçalı zamanla çok bulutlu yarın öğle saatlerinden sonra batı ilçeleri sağanak yağışlı

ANTALYA 14°C, 17°C
Çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların merkez ve batı ilçelerinde kuvvetli, doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

HATAY 5°C, 12°C
Parçalı bulutlu

ISPARTA 7°C, 10°C
Çok bulutlu sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Karaman, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın Konya’nın güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 6°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

ESKİŞEHİR 8°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

KONYA 7°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

SİVAS 3°C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 9°C, 11°C
Parçalı çok bulutlu, yağmurlu

DÜZCE 14°C, 17°C
Parçalı çok bulutlu, sağanak yağışlı

KASTAMONU 0°C, 8°C
Parçalı çok bulutlu, yağmurlu

ZONGULDAK 15°C, 19°C
Parçalı çok bulutlu, sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ARTVİN 5°C, 14°C
Parçalı bulutlu

SAMSUN 15°C, 21°C
Parçalı çok bulutlu

TOKAT 4°C, 12°C
Parçalı çok bulutlu

TRABZON 13°C, 22°C
Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM -6°C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli

KARS -7°C, 6°C
Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli

MALATYA 0°C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli

VAN -4°C, 8°C
Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR -1°C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli

GAZİANTEP 5°C, 8°C
Az bulutlu

SİİRT 5°C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli

ŞANLIURFA 6°C, 11°C
Az bulutlu

DENİZLERDE HAVA
Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına, Batı ve Orta Karadeniz, Marmara, Güney Ege ve Akdeniz’de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatı, doğusu zaman zaman güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısında 6 ila 8 (50-75 km/sa), Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğu, batısı güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı gece saatlerinden sonra 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı ve Orta Karadeniz’de 3,0 ila 4,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

MARMARA
Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın öğle saatlerinde 4 ila 6 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: Orta, fırtına anında zayıf.

EGE
Hava Durumu: Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), Güney Ege’de 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, kuzeyinde 4,0 ila 5,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 6 ila 8 (50-75 km/sa km/sa); Doğu Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla doğusu 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,5 ila 2,5m, yarın 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatı, zamanla kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

bedava bahis deneme bonusu pendik escort kartal escort maltepe escort kurtkoy escort tuzla escort pendik escort bedava bahis İnstagram Profilime Bakanlar deneme bonusu bedava bahis mobil ödeme bahis sex hikaye