Haber Alalım

Yüzü olduğu Markadan Berna Laçin açıklaması

Yüzü olduğu Markadan Berna Laçin açıklaması
5.247 views
29 Ocak 2020 - 20:55

Yüzü olduğu Markadan Berna Laçin kararıYüzü olduğu Markadan Berna Laçin kararıMalatya ve Elazığ’da deprem olunca Hop vergi alınmicak diye yaygara koparan Berna Laçin’e Reklam yüzü olduğu ciddi paralar kazandığı firma açıklama yaparak Berna Laçin ile ilgili ne karar alacaklarını söyledi.İşte detaylar.

Yunanistan’da deprem olduğunda Komşusu açken tok yatan bizden değildir diye hadis Paylaşan Malatya ve Elazığ’da deprem olunca vergi paylaşımı yapınca tepkileri üzerine çekmişti. Reklam yüzü olduğu marka gereğini duyurdu. YAPTIRIM UYGULANACAK DEĞERLENDİRİYORUZ Konuyu değerlendirme aşamasındayız. Türkiye operasyonumuz Avrupa’ya bağlı olduğu için durumu onlara açıklamaya çalışıyoruz” dedi.

Berna Laçin ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Temizlik ürünleri markası olan bir şirket, reklam yüzleri olan Berna Laçin’in sözleşmesinin feshedilmesi için hazırlıklara başladı. Berna Laçin, yaşanan Elazığ depremi sonrası attığı provokatif tweet’le her kesimden insanın büyük tepkisini çekmişti. Onlarca kişinin yaşamını yitirdiği Elazığ depreminin ardından “Hop güncelleme 6.5… Biliyorsunuz bir dereceden sonra o ilde vergi falan, depremden dolayı muafiyet alıyor” diye yazan Berna Laçin’in duyarsızlığına eleştiri yağdı.

Şirket, reklam yüzü olan Laçin’in sözleşmesinin feshedilmesi için hazırlıklar başlatıldı. Procter&Gamble (P&G) Türkiye ve Kafkaslar Kurumsal İletişim Başkanı Ayça Turgay, “Konuyu değerlendirme aşamasındayız. Türkiye operasyonumuz Avrupa’ya bağlı olduğu için durumu onlara açıklamaya çalışıyoruz. Değerlendirme toplantılarımız sürüyor. Avrupa ekibimiz de konuyu değerlendiriyor. En kısa sürede kamuoyunu süreç hakkında bilgilendireceğiz” dedi. Edinilen bilgilere göre, sözleşmenin feshi için avukatlar çalışmaya başladı. Şirfkete çağrı yapılmıştı Tüm Türkiye’yi yasa boğan Elazığ depremi sonrası Berna Laçin tweet’leriyle gündeme oturmuştu. Onlarca kişinin canını kaybettiği büyük depremin ardından “Hop güncelleme 6.5… Biliyorsunuz bir dereceden sonra o ilde vergi falan, depremden dolayı muafiyet alıyor” diye tweet atan Laçin’e tepkiler çığ gibi büyümüş, Twitter’da aleyhine büyük bir kampanya başlatılmıştı. Kullanıcılar, marka yüzü olduğu deterjan markasına, ‘Bırak bulaşıklarımız kirli kalsın, sen bu zihniyeti temizle’ diye çağrı yapmıştı.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.